Ako podporovať aktivity JA Slovensko?

Zatvoriť


Želám si, aby sa naši študenti nebáli vo svete ukázať svoje kvality, viac si verili a vracali sa späť domov

Juraj Smolka - majiteľ Cambridge Study

Juraj je majiteľ vzdelávacej agentúry Cambridge Study a je aj študijným poradcom. Ponúka mladým ľuďom možnosť študovať v zahraničí a pomáha im na ceste za poznaním. 

Čomu sa v súčasnosti venuješ?

Agentúra v anglickom Cambridge v roku 2010 vznikla po tom, ako som tam pokračoval v štúdiu manažmentu na Anglia Ruskin University po 2 nezáživných rokoch štúdia v Bratislave. Štúdium v zahraničí mi učarovalo natoľko, že som sa rozhodol pomáhať a radiť študentom zo Slovenska na ich ceste za poznaním, skúsenosťami, lepším životom a spoločnosťou lepšou pre všetkých.

Najskôr sme sa sústredili hlavne na štúdium na univerzitách, stredných a jazykových školách v Anglicku, dnes ponúkame overené programy na školách aj v ďalších krajinách v Európe, USA a Kanade.

 

V čom ti Junior Achievement pomohol?

Vďaka programu JA som mal možnosť po prvýkrát skúsiť podnikanie na strednej škole a so spolužiakmi si overiť kreatívne nápady v praxi, ale zažiť aj prvé neúspechy. Na konci dňa však spoločné nadšenie z dosiahnutého výsledku a spoločná tímová práca predčili všetky negatíva. Zároveň to bolo uvedomenie, že pri podnikaní môže investovaný čas priniesť oveľa lepšie výsledky ako v zamestnaní.

 

Čo by si odporučil terajším žiakom?

Želám si, aby sa naši študenti nebáli vo svete ukázať svoje kvality, viac si verili a vracali sa späť domov zúročiť nadobudnuté skúsenosti. Študenti majú v ich veku možnosť byť otvorenejší novým príležitostiam, či už pri rozvíjaní svojich podnikateľských nápadov alebo študijných možnostiach, nakoľko sú bez väčších záväzkov. Len pravidelné vystupovanie zo svojej komfortnej zóny ich bude posúvať vpred.

Taktiež im odporúčam učiť sa matematiku :), ktorá je základom nie len pre podnikanie, ale aj pre štúdium iných odborov ako napr. psychológie či prírodných vied.

 

Čo robíš, keď sa ti nedarí a keď strácaš vieru v to čo robíš?

Pri podnikaní, ale aj akejkoľvek práci či zamestnaní je dôležité mať stanovenú vnútornú motiváciu, prečo to robím. Práve dobre stanovená motivácia mi vždy pomôže "nakopnúť sa" a prekonať krátkodobé neúspechy. Pomáha mi tiež pozrieť sa na problém z iného pohľadu alebo sa o tom poradiť s niekým, kto podobnou cestou prešiel.

 

Business Fun Factu

V minulosti malo Cambridge Study aj pobočku v Gruzínsku, ktorú tam viedol môj spolužiak z univerzity v Cambridge, vďaka čomu som túto zaujímavú krajinu niekoľkokrát mohol navštíviť a všetkým tento cestovateľský, kultúrny a gastrozážitok odporúčam.