Ako podporovať aktivity JA Slovensko?

Zatvoriť


Za každým úspechom je veľmi veľa driny a práce, ktorú musíš urobiť, keď chceš dosiahnúť svoje sny a ciele

Tomáš Krajčovič - majiteľ Vision Advisory

Tomáš pomáha iným firmám s manažmentom a obchodom. Aktuálne zastupuje väčšiu IT spoločnosť, ktorá pôsobí v 8 krajinách sveta. Venuje sa aj konzultáciam v oblasti obchodu, marketingu a manažmentu pre spoločnosti, ktoré podnikajú v rámci B2B segmentu.

 
Čomu sa v súčasnosti venuješ?

Mám svoju vlastnú spoločnosť, ktorá pomáha iným firmám s manažmentom a obchodom. Aktuálne zastupujem jednu väčšiu IT spoločnosť, ktorá pôsobí v 8 krajinách sveta. Pre klientov vyvíjame rôzne mobilné a webové aplikácie na mieru podľa požiadaviek. Venujem sa aj rôznym konzultáciam v oblasti obchodu, marketingu a manažmentu pre spoločnosti, ktoré podnikajú v rámci B2B segmentu.

 

V čom ti Junior Achievement pomohol?

Ako študentovi strednej školy, bol pre mňa Junior Achievement prvým kontaktom z “praxe”. Dalo mi to základ ako spojiť teóriu s praxou a všeobecný prehľad. Absolvoval som kurz základov ekonómie a organizoval veľtrh cvičných firiem.

 

Čo by si odporučil terajším žiakom?

Bude to znieť ako “klišé”, ale dnes, keď sa chce človek presadiť a dosiahnuť niečo “navyše” musí vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Za každým úspechom je veľmi veľa driny a práce, ktorú musíš urobiť na to, keď chceš dosiahnuť svoje sny a ciele. Aj vďaka Junior Achievement, môžu žiaci získať nové vedomosti, skúsenosti a určite aj nové kontakty, ktoré sa im v budúcnosti môžu zísť.

 

Čo robíš, keď sa ti nedarí a keď strácaš vieru v to čo robíš?

Všetko je o ľuďoch, či už podnikanie, alebo bežný život. Ako sa hovorí, s kým si taký si a to je podľa mňa základ mať pri sebe vždy správnych ľudí. Jasné, je mnoho zlých dní kedy sa mi nepodarí, to čo som mal v pláne, alebo som chcel dosiahnuť. Na mňa pozitívne vplývajú moji priatelia, s ktorými riešim aj moje podnikanie, kde sa vzájomne dopĺňame a berieme inšpirácie. Na druhú stranu, ak mám byť úprimný, môj najväčší relax je výhľad na panorámu mesta alebo prírodu s pohárikom kvalitného rumu. :)

 

Business Fun Factu

Bolo to ešte v čase, keď som robil Business Development manažéra pre jednu IT spoločnosť, kde som v tom čase bol ešte “junior” v danej oblasti. Bol som na stretnutí s VIP veľkým klientom spolu s kolegom, ktorý bol v tom čase obchodný riaditeľ. Na konci stretnutia, sme dostali od klientov otázku “prečo by sme si mali kúpiť Váš produkt”. Čakal som, že kolega ukáže svoje umenie (veď bol predsa riaditeľ), ale on sa iba nadýchol, pozrel na mňa a povedal “povedz ty”. Skončilo to tak, že som zhrnul výhody produktu, argumenty a získal klienta pre spoločnosť. Tento moment mi zároveň pomohol v mojej ďalšej kariére.