Ako podporovať aktivity JA Slovensko?

Zatvoriť


Junior Achievement mi dodalo sebavedomie, že keď človek naozaj chce, môže dosiahnuť čokoľvek

Terézia Mihalovič Lukáčová,  spoluzakladateľka vzdelávacieho programu I AMbitious 

Na strednej škole získala štipendium na štúdium v Dánsku. Po tejto skúsenosti sa rozhodla prispievať k zmene vzdelávania na Slovensku. Absolvovala vzdelávací program v LEAF, a súčasne, popri akademickom vzdelávaní, študuje v programe Nexteria Leadership Academy. Okrem existujúcich programov založila ročný program neformálneho vzdelávania I AMbitious pre ambicióznych stredoškolákov z celého Slovenska, kde sa študenti učia kriticky myslieť, zlepšujú svoje soft skills, búrajú predsudky a vytvárajú svoje vlastné projekty za pomoci mentorov.  

 

Čomu sa v súčasnosti venuješ?

Venujem sa primárne vzdelávaniu samej seba na vysokej škole a ďalších študentov z rôznych krajov na Slovensku, ktorým sa snažím otvárať dvere nových možností. 

 

V čom ti Junior Achievement pomohol?

Junior Achievement mi dodalo sebavedomie, že keď človek naozaj chce, môže dosiahnuť čokoľvek, a taktiež chuť, že sa Slovensko posúva vpred a zostať tu a meniť veci mi dáva veľký zmysel. Program mi dal možnosť stretnúť množstvo aktívnych študentov a profesionálov, ktorí vidia zmysel v pomoci mladým ľuďom. 

 

Čo by si odporučila terajším žiakom?

Skúšajte veľa vecí, zapájajte sa do všetkého, čo vám príde zaujímavé, buďte aktívni a cez to všetko čo robíte sa snažte nájsť to, čo vás chytí a čomu sa chcete profesionálne venovať. Nikdy v živote nebudete mať toľko voľného času, koľko máte teraz, tak ho nepremrhajte a využite naplno. Ako povedal Steve Jobs, že všetky bodky sa vám raz spoja, vnímajte tak aj aktivity, ktoré vám možno neprídu až tak atraktívne, pretože nikdy neviete či práve tam nebude človek alebo udalosť, ktorá vás nasmeruje k tomu, čo chcete v živote robiť. 

 

Čo robíš, keď sa ti nedarí a keď strácaš vieru v to čo robíš?

Stretávam sa s blízkymi ľuďmi alebo so skúsenými v danej téme, pýtam sa na ich názor a snažím sa nájsť vďaka ich pohľadom cestu, ktorou sa dá hocijaký problém vyriešiť. Veľa vecí, ktoré sa nám v živote dejú, sa už niekomu stali a je veľmi pozitívne pozrieť sa na problém aj inými očami, ako tými vlastnými.  

 

Business Fun Fact

Vždy som inklinovala viac k biznisu, inováciám a bolo mojím snom založiť inovatívny slovenský startup. I AMbitious som zakladala ako program, ktorý pomôže študentom na Slovensku rásť a mne dodá vedenie takéhoto programu skilly do podnikania. Za dva roky som však zistila, že venovať sa zmene vo vzdelávaní, je presne to, čo mi dáva zmysel a čo by som mohla robiť s úsmevom celý deň.