Ako podporovať aktivity JA Slovensko?

Zatvoriť


Veľakrát pomôže aj iný pohľad na vec

Matej Rehák - manažér dielne zameranej na digitálnu fabrikáciu Lab.cafe

Študoval som na GJH kde som absolvoval kurz Aplikovanej ekonómie a následne som začal štúdium managementu aj na univerzite. Dlhodobo som sa venoval animátorstvu, školeniu animátorov a dnes pracujem v kreatívnej dielni Lab.cafe.

 

Čomu sa v súčasnosti venuješ?

Momentálne pracujem v Lab.cafe. Lab je ideálny priestor pre každého tvorivého človeka, ktorý rozmýšľa nad začatím vlastného podnikania. Sprístupňujeme technológie bežným ľuďom a spájame teoretické vedomosti s technickými zručnosťami.

 

V čom ti Junior Achievement pomohol?

Kurz Aplikovanej ekonómie mi dal množstvo vedomostí z fungovania podnikania, ktoré som využil nielen pri maturite, ale aj v pracovnom živote. Najviac oceňujem, že som sa naučil tímovej práci, ktorá je pre mňa základom úspešného projektu.

 

Čo by si odporučil terajším žiakom?

V našej študentskej spoločnosti sme každý mali pridelenú úlohu na základe toho, čo nás vtedy bavilo a čo nám šlo. Každý má na niečo iný talent a schopnosti. Preto študentom môžem odporučiť, aby sa venovali tomu, čo ich baví a do toho investovali svoj čas a úsilie. A potom aj ich budúce zamestnanie alebo podnikanie nebude pre nich povinnosť, ale hobby a zábava.

 

Čo robíš, keď sa ti nedarí a keď strácaš vieru v to čo robíš?

Oddýchnem si, vyčistím si hlavu a začnem odznova. Veľakrát pomôže aj iný pohľad na vec.